Česky English
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Ubytování > Lyžování na Šumavě

Lyžování na Šumavě

Hledáte lyžování pro rodiny s dětmi nebo vám více vyhovují náročnější sjezdy? Obojí si užijete v blízkosti našeho penzionu u Železné Rudy. Kam se tedy od nás vypravit za zimními sporty?

Belveder – 0,8 km a Nad nádražím – 3 km

Tyto dva areály jsou propojené a na jeden skipas tak můžete lyžovat přes kopec. To své si tu najdou začátečníci i zkušenější milovníci carvingu.

Samoty – 2 km

Areál je určený pro začátečníky a středně pokročilé. Ti nejmenší mohou trénovat na lyžařském hřišti s pohyblivým kobercem.

Špičák – 4 km

Patří k nejlepším areálům na české straně Šumavy, kde je kromě několika vleků i 4sedačková lanovka. Skvělé podmínky tu mají začátečníci i pokročilí. Pro ty je tu černá sjezdovka Šance,  a také snowpark s 15 překážkami.  Malé děti se vydovádí na lyžařském hřišti. Výhodou je, že zdarma zaparkujete přímo u areálu.

Velký Javor – 12 km

Areál na německé straně nadchne každého od začátečníků až po lyžaře, kteří si troufnou na černou trať světového poháru. Malí sjezdaři zamíří do Dětského ráje, další atrakcí je Rodinný crosspark s nízkými skokánky, dětský obří slalom, ale také 1200 metrů dlouhá sáňkařská dráha. Rodiče uvítají také 6sedačkovou lanovku s bezpečnostním zavíráním pro děti. Parkování je zdarma hned u areálu.

Všechny tyto lyžařské areály nabízí i večerní lyžování.

Lyžařské pobyty u nás jsou opravdovou relaxací. Po sportu si odpočinete ve wellness a děti si pohrají v herně a tělocvičně.

 

ZAREZERVUJTE SI PŘEDBĚŽNĚ POBYT